شب های قدر

امشب، چشم‏هایم را پنهان می‏کنم تا خواب، راه دیدگانم را نیابد. امشب، نزولی بزرگ را به تماشا می‏نشینم؛ با صد هزار فرشته بر دستانشان حریر... خواب، امشب در چشمان حیرت‏زدگان از تماشای آن همه نور می‏شکند.

آمدگان بی‏درنگ، از آسمان و روندگان نورانی به آسمان، در تدارک کدامین واقعه باشکوه، چنین فرمانبرداران بی‏چون و چرای خالق این شبند! چه آشوبی در آسمان است و تو نمی‏دانی      .

باد، مأمور است تا رایحه باد صبا را برافشاند و اشک، بر آن است تا آتشی فرو نشاند. امشب، امید، طرح بازار دل شکستگان است و از فزونی نور، راه‏های نهفته آسمان هویداست.

نویسندگان آسمان، قلم به دست، در تدارک بر چیدن سیاهی‏ها از نامه‏های شب بیداران امیدوار و اشک ریزان شب زنده دارند؛ زنهار، دل به او بسپار، ای شب زنده دار، تا سیاهی نماند.

خداوند، امشب، داستان بی‏نظیر خلقت را بر پیامبرش می‏خواند و سرود گوش نواز عبودیت و بشارت، از آبشارهای آسمان سرازیر است.

من، هزار شبانه بیدار، نگاهم، نیمی آسمان، نیمی به اشک و دستان خالی‏ام رو به بی‏کران آسمان، بر رازهای مگوی عالم گوش سپرده‏ام.

ذره ذره عالم، اکنون، قدردان لحظه باشکوه نزول است و چه بر خود می‏بالد از تماس نور کلام خدا بر وسعت خاکی‏اش!

امشب خاک زمینی و هوای این جهان، گران قدرترین لحظات بودنشان را سپری می‏کند؛ چرا که عظمت کلام خود را در خود احساس کرده‏اند.

شب قدر، مرا به بیداری می‏خواند و زمزمه؛ زمزمه‏های عاشقانه با معبود. پس قدر باید شناخت دروازه‏های گشوده آسمان را در شب قدر و غوطه‏ور باید شد در نور تابان آسمان و نفس باید کشید در نزول آیات مقدس.

تو این شب های پر از رحمت منو از دعاهای خودتون بی نصیب نذارید

التماس دعا ...

/ 8 نظر / 21 بازدید
افشین موحد

سلام چرا این هفته آن سوی ورزش نداشتید؟ در ضمن طاعات و عباداتون هم قبول . ما روهم در جوار امام رضا دعا کنید

مجتبی نوریان

سلام مهندس. طاعات و عبادات،مقبول درگاه حق تعالی. قلمت رسا و زبانت گویاتر از هر زمان باد به زیبایی مشقی که نوشتی. ممنون از الطاف و سپاس از حضورت در وبگاهم.منم التماس دعای مخصوص دارم پس در لا به لای زمزمه هایت،نامی نیز از من ببر.

پویا حسین خانی

سلام جناب ناهید طاعات و عباداتتون مقبول درگاه حق جمله های دلنشین شما واصل یک روح با عظمت با خالقی مهربان است که اگر یقین حاصل آن شود آمال بی انتهای عشق است جناب مهندس بی خبر از خبر خبری باید!!!! التماس دعا

محمد رضا شیرزاد

آقای خبرنگار دست نوشته های زیبایی دارید از سرچ یک مطلب به اینجا رسیدم راستی در کدام رسانه می نگارید؟ ما رو هم دعا کنید

مولایی

سلام چه زیبا نوشته اید "قدر باید شناخت دروازه‏های گشوده آسمان را در شب قدر ..." خوش به سعادتون که در جوار بارگاه امام رضا لحظه های مهربانی رو میهمان ارحم و راحمین هستید در دعا های خودتون کسانی که چشم در قاب تصویر گوشه دلشون رو درحرم معین الضعفا گره زدند از یاد نبرید[گل]

نرگس محمدی

سلام... چه بی مولایی سخت !!! مولا به دادمان برس! باید از همه چیز رها بود.... برای رها بودن کافیست به وبلاگم بیایید... [گل]

زهرا

سلام.به وبلاگ رادیویی دوستان خودتان در رادیو سر بزنید.بسته پیشنهادی بهترین برنامه شبکه صدای آشنا. http://baste-pishnahadi.blogfa.com/ منتظر حضور و نظرتان هستم. شما در وبلاگ ما لینک شدید.